رادیو پویا

-
تازه های رادیو
-
راهنمای رادیو
-
بایگانی رادیو

بایگانی رادیو پویا

-
برنامه همراهان
-
معرفی همراهان

مهدی ذوالفقاری

مهدی ذوالفقاری در تهران به دنیا آمد،او از دوره دبیرستان فعال سیاسی بود. پس از پایان دوره دبیرستان برای ادامه تحصیل به اروپا رفت آنجا بود که به کنفدراسیون محصلین و دانشجویان ایرانی پیوست دراین سازمان سیاسی ذوالفقاری فعالیت‌های گسترده‌ای داشت تا جایی که بعد از انشعاب به عنوان دبیر کنفدراسیون در آلمان برگزیده شد در دوره دانشجویی به سازمان انقلابی پیوست و در این سازمان فعالیت‌های گسترده‌ای به انجام رساند.   ۶ ماه پیش از انقلاب ذوالفقاری به ایران بازگشت و در فرودگاه به دست ساواک گرفتار و مورد بازجویی قرار گرفت که به طور موقت آزاد گردید او در جریان زلزله طبس سرپرستی گروه دانشجویان خارج از کشور کنفدراسیون را به عهده داشت بعد از بازگشت به تهران فعالیت های سیاسی اش را ادامه داد او با دکتر شاپور بختیار در ارتباط بود، در همان ایام مامورین ساواک به خانه ذوالفقاری هجوم بردند و او را دستگیر کردند مدتی را در زندان های کمیته شهربانی باغشاه و اوین گذراند.او به هنگام نخست وزیری بختیار که فشار برای آزادی زندانیان سیاسی به اوج رسیده بود همراه جمع زیادی از سیاسیون از زندان آزاد شد.

بعد از انقلاب از فعالین تشکیل حزب رنجبران بود.او تا سال ۱۹۸۱ همراه با همکاری با این سازمان در دانشگاه علم و صنعت هم به تدریس پرداخت.

سال ۸۱ به دنبال درگیری های فراگیر نظام با گروه‌های سیاسی ذوالفقاری مخفیانه از طریق افغانستان و پاکستان از ایران گریخت و خود را به فرانکفورت رساند و از آنجا به سان فرانسیسکو مهاجرت کرد و فعالیت‌های سیاسی اش را ادامه داد.

با آغاز به کار تلویزیون های ماهواره ای ذوالفقاری نخستین کسی بود که برنامه‌های سیاسی را به این تلویزیون ها آورد و در تلویزیون جام جم- آپادانا و بعدها آپادانا در شمال کالیفرنیا برنامه های سیاسی تولید می‌کرد.

مهدی ذوالفقاری سه سال پیش به رادیو پویا پیوست و از آن پس یکی از ارکان تاثیرگذار این رادیو می باشد، برنامه آزادی و عدالت اجتماعی او مجموعه گفتگوهای وی با چهره‌های نامدار سیاسی پیرامون سوسیال دموکراسی است که این گفتارها در مجموعه ای تحت نام سوسیال دموکراسی در ایران به چاپ رسیده است و جلد دوم آن در دست تهیه میباشد، برنامه گفتمان برنامه دیگری است که ذوالفقاری تهیه کننده و مجری آن است ،همچنین دو برنامه مجله پویا و روشنایی از دستاوردهای وی می باشد که وحید بدیعی را هم در کنار خود دارد اخیراً ذوالفقاری برنامه گفتمان را به طور همزمان برای تلویزیون کانال یک و رادیو پویا تهیه و اجرا می‌کند که از برنامه های پرطرفدار و بحث برانگیز سیاسی استَ

                                                                                                                                                                                                  

                          کتاب سوسیال دمکراسی در ایران مجموعه مصاحبه های مهدی ذوالفقاری با شخصیت های سیاسی استتلفن های رادیو پویا

تلفن رایگان از آمریکا و کانادا:

866-938-2788

تلفن بین المللی:

001-925-322-5499

-
اخبار دویچه وله
-
پیوندها

کمک مالی

رادیو پویا سازمانی غیر انتفاعی است و هزینه هایش توسط گردانندگانش و کمک مالی شنوندگانش تامین میگردد. این سازمان در آمریکا به ثبت رسیده است و کمک مالی شما از معافیت مالیاتی در آمریکا برخوردار است.

حمایت از برنامه شهر نوش پارسی پور

دانلود اپلیکیشن موبایل