رادیو پویا

-
تازه های رادیو
-
راهنمای رادیو
-
بایگانی رادیو

بایگانی رادیو پویا

-
برنامه همراهان
-
معرفی همراهان

دنج کتاب برنامه چهارم: ضرورت نقد و نقد پذیری به عنوان نیازی حیاتی

 

 

 چهارمین برنامه دنج کتاب با موضوع جامعه ایرانی؛ضرورت نقد و نقد پذیری به عنوان نیازی حیاتی  را  صد چندان ساخته است.بافتار پیچیده و تودرتویی های فسادسیستماتیک،قلدری به منزله کاربست قدرت ،دیکتاتوری و یکدندگی اصحاب قدرت  و عدم شکل گیری نهاد حزب و تفکری که به تجمیع تجربه های نخبگانی برسد از جمله موضوعات کالبدی جامعه ایرانی است.دنج کتاب با تامل بر آثار متفکران معاصر ایران و جهان ،تلاش دارد نوری بر تاریکخانه ایدئولوژی های غالب و گفتمان مسلط بتاباند

     دنج کتاب امروز با درنگ بر کتاب در تیر رس حادثه اثر دکتر حمید شوکت ،تاملی بر بلعیده شدن انقلاب ها را یادآور می شود.

     در پی آن به ضرورت نقد و نقدپذیری در چرخه اندیشیدن می پردازیم.کتاب شکاف  .های جامعه ایرانی اثر محمد رضایی را پیرامون این موضوع معرفی کردیم.

     لات ها و فداییان از حمله گروه های سرکوب در تاریخ معاصر ایران هستند.یادمان نرفته است و در حافظه تاریخ همیشه ایران برجا مانده که با چه انگیزه هایی،لات ها و اراذل و اوباش،اریکه دار سرکوب شده و همچنان نیز قابلیت های تخریب و ترور مخالفان توسط این تیره طایفه صورت می پذیرد. بی تردید اثر ژرف اندیشانه دکتر مسعود نقره کار با موضوع لات ها و اراذل در سپهر سیاست ایران معاصر ، اثری بی همتا در این خصوص است که مطالعه آن را به عموم علاقمندان و پژوهشگران سیاست ایرانی پیشنهاد می کنیم.این درنگ با مرور گفتارهایی از متفکران و چهره های برتر در تاریخ شفاهی ایران صورت گرفته است.

    پس از آن  کتاب  فساد در نظام سرمایه سالار معرفی شده است .

     بدنبال آن ، لحظاتی را با ترانه تاریخی  گنجیشکک اشی مشی ، با صدای حریری و جادویی پری زنگنه می گذرانیم . به یقین می دانیم که داستان این  شعر از متل سیاسی و اعتراضی یی بوده و در روایت‌های مختلفی منتشر شده‌است.و این ترانه در حقیقت روایت کازرونی این متل  است که سروده شاعر و نویسنده کازرونی حسن حاتمی است  و با همت .احمد شاملو به گنجینه صداهای جاودانه شعر معترض ایران سپرده شد.

     تبار شناسی جریان های سیاسی و آسیب شناسی احزاب در ایران پایان بخش دنج  ما خواهد بود .

    پایان بخش این برنامه مان ، داستان خوانی رمان نویس معاصر ایران ، دکتر مهدی رحمانیان خواهد بود .

      ایشان فصلی از رمان تازه منتشر شده شان با نام جزیره نفرین شده را برای همراهان دنج کتاب دکلمه کرده اند .

     با امید به اینکه نگره های اندیشمندان ایران ،روزنه ای به جهان اندیشه آزاد بگشاید این برنامه را با معرفی چند اثر منتشر شده در بازار نشر تقدبم شما عزیزان می داریم.پویایی و شکوفایی رفیق راهتان باد . تحریریه دنج کتاب آرزومند لحظاتی خوش برای شما همراهان است . با ما باشید
تلفن های رادیو پویا

تلفن رایگان از آمریکا و کانادا:

866-938-2788

تلفن بین المللی:

001-925-322-5499

-
اخبار دویچه وله
-
پیوندها

کمک مالی

رادیو پویا سازمانی غیر انتفاعی است و هزینه هایش توسط گردانندگانش و کمک مالی شنوندگانش تامین میگردد. این سازمان در آمریکا به ثبت رسیده است و کمک مالی شما از معافیت مالیاتی در آمریکا برخوردار است.

حمایت از برنامه شهر نوش پارسی پور

دانلود اپلیکیشن موبایل