رادیو پویا

-
تازه های رادیو
-
راهنمای رادیو
-
بایگانی رادیو

بایگانی رادیو پویا

-
برنامه همراهان
-
معرفی همراهان

گفتگوی جمیله داودی با منیره برادران پیرامون قیام زنانه مردمان ایران

در این برنامه جمیله داودی در میانه قیام مردم ایران به سراغ یکی از کنشگران شناخته شده  در تبعید رفته است

منیره برادران، فعال حقوق زنان، برای اولین بار در سال 1978 در زمان حکومت شاه دستگیر و به دو سال ‏زندان محکوم شد. اما پس از شش ماه همزمان با آزادی زندانیان سیاسی، از زندان آزاد گردید. بار دوم در ‏‏1981 در جمهوری اسلامی دستگیر و به 13 سال زندان محکوم گردید. در اکتبر 1990 پس از نه سال حبس، ‏همزمان با سفر دوم  نماینده ویژه کمیسیون حقوق بشر سازمان ملل، به ایران از زندان آزاد شد. و از ‏سال 1991 به عنوان پناهنده سیاسی در آلمان زندگی می کند.‏

‏ منیره برادران دارای لیسانس جامعه شناسی از دانشگاه تهران و فوق لیسانس علوم اجتماعی از دانشگاه ‏هانوور در آلمان است.‏

‏ وی پس از ورود به آلمان، کار نوشتن را آغاز کرد. اولین کتاب او، حقیقت ساده، تجربه نه سال ‏زندگی در زندان‌های جمهوری اسلامی ایران است.‏ دومین کتاب او روانشناسی شکنجه – بررسی پدیده ارشاد در زندانهای جمهوری اسلامی- است که در سال ‏‏2001 منتشر شده است .‏ سومین کتاب او علیه فراموشی – بررسی تجربه کمیسیون‌های حقیقت – است که در تابستان 2005 به چاپ رسیده ‏است.

در دسامبر 1999 از طرف جامعه حقوق بشر آلمان مدال کارل فون اوسیتزکی، مشترکا به خانم سیمین بهبهانی و ‏منیره برادران اهدا شده است.
تلفن های رادیو پویا

تلفن رایگان از آمریکا و کانادا:

866-938-2788

تلفن بین المللی:

001-925-322-5499

-
اخبار دویچه وله
-
پیوندها

کمک مالی

رادیو پویا سازمانی غیر انتفاعی است و هزینه هایش توسط گردانندگانش و کمک مالی شنوندگانش تامین میگردد. این سازمان در آمریکا به ثبت رسیده است و کمک مالی شما از معافیت مالیاتی در آمریکا برخوردار است.

حمایت از برنامه شهر نوش پارسی پور

دانلود اپلیکیشن موبایل